TSX-3225 24.0000MF15X-AC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 6 911
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 16 204
Datasheet
24 MHz ±10ppm Crystal 9pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 24.0000MF15X-AC
DigiKey Part Number
114-TSX-322524.0000MF15X-AC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 24.0000MF15X-AC
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)