TG5032CGN 10.0000M-CAGHNA3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
10 MHz TCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
TG5032CGN 10.0000M-CAGHNA3
DigiKey Part Number
114-TG5032CGN10.0000M-CAGHNA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG5032CGN 10.0000M-CAGHNA3
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
10-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)