TG2520SMN 40.0000M-ECGNNM5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 897
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
40 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
TG2520SMN 40.0000M-ECGNNM5
DigiKey Part Number
114-TG2520SMN40.0000M-ECGNNM5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2520SMN 40.0000M-ECGNNM5
Description
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SMD
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.8mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
Clipped Sine Wave
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V