TG2016SMN 26.0000M-ZCGNNAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
TG2016SMN 26.0000M-ZCGNNAB
DigiKey Part Number
114-TG2016SMN26.0000M-ZCGNNAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2016SMN 26.0000M-ZCGNNAB
Description
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±500ppb
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.5mA
Packaging
Bulk
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.029" (0.73mm)
Output
Clipped Sine Wave
Base Product Number
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.63V