SG7050VEN 156.2500M-CDGAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Raltron Electronics
ECS Inc.
In Stock: 461
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
Suntsu Electronics, Inc.
Renesas Electronics Corporation
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG7050VEN 156.2500M-CDGAB
DigiKey Part Number
114-SG7050VEN156.2500M-CDGAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050VEN 156.2500M-CDGAB
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
25mA
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
15mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V