SG7050EEN 122.8800M-CJGAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
122.88 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG7050EEN 122.8800M-CJGAB
DigiKey Part Number
114-SG7050EEN122.8800M-CJGAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050EEN 122.8800M-CJGAB
Description
XTAL OSC XO 122.8800MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
60mA
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
25mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V