SG-8101CA 25.0000M-TCHPAB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG-8101CA 25.0000M-TCHPAB
DigiKey Part Number
SG-8101CA25.0000M-TCHPAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8101CA 25.0000M-TCHPAB
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SG-8101CA 25.0000M-TCHPAB Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
6.8mA (Typ)
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA