SG-8018CG 3.6864M-TJHSAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
3.6864 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG-8018CG 3.6864M-TJHSAB
DigiKey Part Number
114-SG-8018CG3.6864M-TJHSAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8018CG 3.6864M-TJHSAB
Description
XTAL OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SG-8018CG 3.6864M-TJHSAB Models
Category
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
3.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)