SG-8018CG 20.0000M-TJHSA3
DigiKey Part Number
114-SG-8018CG20.0000M-TJHSA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG-8018CG20.0000M-TJHSA3CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG-8018CG20.0000M-TJHSA3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8018CG 20.0000M-TJHSA3
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
3.5mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)