FC3215AN 32.768K-90NN60KC5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FC3215AN 32.768K-90NN60KC5 |
Description | CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 9pF |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type kHz Crystal (Tuning Fork) | Supplier Device Package 2-SMD (3.2x1.5) |
Frequency 32.768 kHz | Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |