FC3215AN 32.768K-90NN60KC5
DigiKey Part Number
114-FC3215AN32.768K-90NN60KC5TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FC3215AN32.768K-90NN60KC5CT-ND - Cut Tape (CT)
114-FC3215AN32.768K-90NN60KC5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC3215AN 32.768K-90NN60KC5
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
9pF
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)