FA-238 24.0000MD30X-W0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
24 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238 24.0000MD30X-W0
DigiKey Part Number
114-FA-23824.0000MD30X-W0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 24.0000MD30X-W0
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Base Product Number
Load Capacitance
12pF