FA-20H 26.0000MF20X-K5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
26 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 26.0000MF20X-K5
DigiKey Part Number
114-FA-20H26.0000MF20X-K5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 26.0000MF20X-K5
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)