FA-128 25.00M-60AAAAU80RE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz ±10ppm Crystal 6pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 25.00M-60AAAAU80RE3
DigiKey Part Number
114-FA-12825.00M-60AAAAU80RE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 25.00M-60AAAAU80RE3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
6pF