FA-118T 32.0000MA20Z-AJ8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
ECS Inc.
32 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-118T 32.0000MA20Z-AJ8
DigiKey Part Number
114-FA-118T32.0000MA20Z-AJ8TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-118T 32.0000MA20Z-AJ8
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF