FA-118T 26.0000MF12Z-AC3
DigiKey Part Number
SER3677TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER3677CT-ND - Cut Tape (CT)
SER3677DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-118T 26.0000MF12Z-AC3
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 9pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FA-118T 26.0000MF12Z-AC3 Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±12ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)