FA-118T 25.0000MF15Y-AJ0
DigiKey Part Number
FA-118T25.0000MF15Y-AJ0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-118T 25.0000MF15Y-AJ0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 8pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FA-118T 25.0000MF15Y-AJ0 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)