FA-118T 24.00M-80AANNHA0RG3
DigiKey Part Number
114-FA-118T24.00M-80AANNHA0RG3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-118T 24.00M-80AANNHA0RG3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF