EG-2121CA 125.0000M-PGPNLX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
125 MHz SO (SAW) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EG-2121CA 125.0000M-PGPNLX
DigiKey Part Number
114-EG-2121CA125.0000M-PGPNLXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EG-2121CA 125.0000M-PGPNLX
Description
XTAL OSC SO 125.0000MHZ LVPECL S
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
80mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V