CLT32-R20
DigiKey Part Number
495-CLT32-R20TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-CLT32-R20CT-ND - Cut Tape (CT)
495-CLT32-R20DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLT32-R20
Description
FIXED IND 200NH 15.4A 3.3 MOHM
Detailed Description
200 nH Shielded Molded Inductor 15.4 A 3.3mOhm 4-SMD
EDA/CAD Models
CLT32-R20 Models
DC Resistance (DCR)
3.3mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Current - Saturation (Isat)
20.5A