630-25W3250-2NE
DigiKey Part Number
151-630-25W3250-2NE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
630-25W3250-2NE
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
EDA/CAD Models
630-25W3250-2NE Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Connector Style
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C