630-24W7250-3N1
DigiKey Part Number
151-630-24W7250-3N1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
630-24W7250-3N1
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SOLDER
EDA/CAD Models
630-24W7250-3N1 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Connector Style
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C