630-24W7240-5TA
DigiKey Part Number
151-630-24W7240-5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
630-24W7240-5TA
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SOLDER
Detailed Description
24 (17 + 7 Coax) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
630-24W7240-5TA Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C