Image for 627-27W2622-3T1 is not available
627-27W2622-3T1
DigiKey Part Number
151-627-27W2622-3T1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-27W2622-3T1
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS SOLDER CUP
EDA/CAD Models
627-27W2622-3T1 Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C