Image for 627-25W3224-4TB is not available
627-25W3224-4TB
DigiKey Part Number
151-627-25W3224-4TB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-25W3224-4TB
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Detailed Description
25 (22 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-25W3224-4TB Models
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C