Image for 627-24W7624-2NC is not available
627-24W7624-2NC
DigiKey Part Number
151-627-24W7624-2NC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-24W7624-2NC
Description
CONN D-SUB PLG 24POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-24W7624-2NC Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C