Image for 627-24W7224-4NE is not available
627-24W7224-4NE
DigiKey Part Number
151-627-24W7224-4NE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-24W7224-4NE
Description
CONN D-SUB PLG 24POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-24W7224-4NE Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C