Image for 627-21W4622-2T1 is not available
627-21W4622-2T1
DigiKey Part Number
151-627-21W4622-2T1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-21W4622-2T1
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS SOLDER CUP
Detailed Description
21 (17 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-21W4622-2T1 Models
Category
Termination
Solder Cup
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C