Image for 627-21W4224-1N1 is not available
627-21W4224-1N1
DigiKey Part Number
151-627-21W4224-1N1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-21W4224-1N1
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS VERT SLDR
Detailed Description
21 (17 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-21W4224-1N1 Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C