627-13W3624-1NC
DigiKey Part Number
151-627-13W3624-1NC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-13W3624-1NC
Description
CONN D-SUB PLG 13POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-13W3624-1NC Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C