627-13W3622-1T1
DigiKey Part Number
151-627-13W3622-1T1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-13W3622-1T1
Description
CONN D-SUB PLUG 13POS SOLDER CUP
EDA/CAD Models
627-13W3622-1T1 Models
Category
Termination
Solder Cup
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C