ECS-TXO-2520MV-250-AN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-TXO-2520MV-250-AN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-TXO-2520MV-250-AN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-TXO-2520MV-250-AN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-TXO-2520MV-250-AN-TR
Description
XTAL OSC TCXO 25MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz TCXO CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-TXO-2520MV-250-AN-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
5.5mA
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)