ECS-3225MV-333.3-BN-TR3
DigiKey Part Number
50-ECS-3225MV-333.3-BN-TR3TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-3225MV-333.3-BN-TR3CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-3225MV-333.3-BN-TR3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-3225MV-333.3-BN-TR3
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS SMD
Detailed Description
33.333 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-3225MV-333.3-BN-TR3 Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
4mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)