ECS-250-20-5PVX
DigiKey Part Number
XC1606TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1606CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1606DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-20-5PVX
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-250-20-5PVX Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm