ECS-240-8-47B-7KM-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-240-8-47B-7KM-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-240-8-47B-7KM-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-240-8-47B-7KM-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-8-47B-7KM-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±7ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-240-8-47B-7KM-TR Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±7ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)