ECS-122.8-18-30B-JEM-TR
DigiKey Part Number
XC2681TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2681CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2681DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-122.8-18-30B-JEM-TR
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.288 MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-122.8-18-30B-JEM-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
12.288 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)