ECS-120-18-4VX
DigiKey Part Number
XC1576-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-120-18-4VX
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-120-18-4VX Models
Category
Frequency Tolerance
±30ppm
Mfr
Load Capacitance
18pF
Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Mounting Type
Through Hole
Frequency
12 MHz
Package / Case
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)