RER133-41/18/2TDLOU
DigiKey Part Number
381-2777-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RER133-41/18/2TDLOU
Description
FAN IMP MTRZD 133X91MM 48VDC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 48VDC Round - 133mm Dia Ball 212.0 CFM (5.94m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Power (Watts)
30.1 W
Series
RPM
Packaging
Bulk
Termination
2 Wire Leads
Part Status
Active
Ingress Protection
Voltage - Rated
Operating Temperature
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Size / Dimension
Round - 133mm Dia
Approval Agency
UL
Width
91.00mm
Weight
1.6 lbs (725.7 g)
Air Flow
212.0 CFM (5.94m³/min)
Voltage Range
36 ~ 57VDC