RER120-26/14/2TDP
RER120-26/14/2TDP
DigiKey Part Number
381-2411-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RER120-26/14/2TDP
Description
FAN IMP MTRZD 120X54MM 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 24VDC Round - 120mm Dia Ball 221.9 CFM (6.21m³/min) 4 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Series
Power (Watts)
78 W
Packaging
Box
RPM
Part Status
Active
Termination
4 Wire Leads
Voltage - Rated
Weight
0.95 lb (430.91 g)
Size / Dimension
Round - 120mm Dia
Voltage Range
16 ~ 32VDC
Width
54.00mm