U280M-005-10-BK
DigiKey Part Number
95-U280M-005-10-BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U280M-005-10-BK
Description
U280M-005-10-BK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wireless Charger Battery Charger 2A
Category
Charge Current - Max
2A
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Voltage - Input
5V, 9V
Packaging
Bulk
Power - Max
10W
Part Status
Active
Mounting Type
Desktop
Type
Wireless Charger
Termination Style
USB C Receptacle
Battery Chemistry
Mobile Devices
Operating Temperature
0°C ~ 40°C