U280-002-C12
DigiKey Part Number
TL2277-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U280-002-C12
Description
BATT CHG USB AUTO 5V 1A/2.1A
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB Auto Adapter Battery Charger 5V 1A, 2.1A
Category
Voltage - Nominal
5V
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Charge Current - Max
1A, 2.1A
Packaging
Bulk
Voltage - Input
12V
Part Status
Active
Power - Max
15.5W