WCLA3225V1-390-R
DigiKey Part Number
283-WCLA3225V1-390-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA3225V1-390-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA3225V1-390-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA3225V1-390-R
Description
FIXED IND 39UH 270MA 1.66 OHM
Detailed Description
39 µH Unshielded Inductor 270 mA 1.66Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Q @ Freq
10 @ 2.52MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
12MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
DC Resistance (DCR)
1.66Ohm Max