WCLA1608V1-471-R
DigiKey Part Number
283-WCLA1608V1-471-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA1608V1-471-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA1608V1-471-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA1608V1-471-R
Description
FIXED IND 470NH 75MA 7 OHM SMD
Detailed Description
470 nH Unshielded Wirewound Inductor 75 mA 7Ohm Max 0603 (1608 Metric)
Category
Q @ Freq
25 @ 100MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
700MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
DC Resistance (DCR)
7Ohm Max