WCLA1005V1-121-R
DigiKey Part Number
283-WCLA1005V1-121-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCLA1005V1-121-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCLA1005V1-121-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA1005V1-121-R
Description
FIXED IND 120NH 30MA 2.2 OHM SMD
Detailed Description
120 nH Unshielded Wirewound Inductor 30 mA 2.2Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Category
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
1.1GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
DC Resistance (DCR)
2.2Ohm Max