SD25-470-R
DigiKey Part Number
283-4250-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4250-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4250-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD25-470-R
Description
FIXED IND 47UH 919MA 315.6 MOHM
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 919 mA 315.6mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
SD25-470-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
592mA
DC Resistance (DCR)
315.6mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)