MPIA4020V2-1R0-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPIA4020V2-1R0-R |
Description | FIXED IND 1UH 6.5A 24 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Molded Inductor 6.5 A 24mOhm Max 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 24mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 65MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 7A |