MPI4020V2-220-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPI4020V2-220-R |
Description | FIXED IND 22UH 1.2A 402 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 402mOhm Max Nonstandard, 2 Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.65A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 402mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 9.5MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard, 2 Lead |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |