MFSA0612R0050FDM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MFSA0612R0050FDM |
Description | RES 0.005 OHM 1% 1.5W 0612 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |