MFBM1V3216-102-R
DigiKey Part Number
283-MFBM1V3216-102-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBM1V3216-102-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBM1V3216-102-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBM1V3216-102-R
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 1206 1LN
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 2A 120mOhm
Category
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
120mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz