5-0SMDJ45CA
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ45CATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ45CA
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.7V Clamp 68.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
68.8A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Active
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V